Predstavljanje škole u Bibinjama

predstavljanje-2019-skole-Bibinje9

U utorak, 5.3.2019. krenuli smo u Osnovnu školu Stjepana Radića u Bibinjama sedmašima i osmašima predstaviti našu školu. Bili smo jako sretni što se ekipa s predbožićne predstave ponovno okupila. Odlučili smo im se predstaviti našom predstavom „Viktor“. Nažalost, taj tjedan Marko se razbolio i nije mogao s nama. Tu uskače maturant Luka, poznat po brojnim školskim predstavama koje je odigrao. Uzeo je stvar u svoje ruke i odlično odglumio Viktorovog oca u predstavi. U Bibinjama su nas dočekali jako veselo jer su taj dan obilježavali maškare u školi. Razigrani učenici s nestrpljenjem su dočekali naše glumce. 45 minuta tišine i pozornosti, govori nam da smo uspjeli zadržati njihovu pažnju i interes.

Nakon što smo pripremili i odglumili predstavu „Viktor“, Bernarda i Mihael kroz zanimljivu su  prezentaciju pričali o našoj školi. Ovim predstavljanjem htjeli smo pokazati kako smo mi zapravo škola otvorena za djevojke i mladiće, ali i za sve vjeroispovijesti. Svim učenicima smo podijelili naš školski list „Bolji svijet“ kako bi se bolje upoznali sa školskim aktivnostima. Nakon završene prezentacije zahvalili smo se učenicima i djelatnicima te se šetnjom uz more uputili do crkve sv. Roka. U crkvi nas je dočekao don Zdenko Milić koji nam je kratko ispričao povijest crkve. Saznali smo kako crkva potječe iz 17. st. ali i sve zanimljivosti iz života sv. Roka. U blizini se nalazi crkva rođenja sv. Ivana Krstitelja u kojoj smo pogledali izložene sakralne predmete iz 15. st. Zahvalili smo se i don Zdenku, a nakon toga uputili za Zadar.

Sara Šarić, 1a

Više članaka iz rubrike Događanja